Turkish Airlines, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation

TURKISH AIRLINES – Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred?

Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti?

Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

 • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
 • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
 • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

TURKISH AIRLINES

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť TURKISH AIRLINES

Turkish Airlines, Inc. (Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı) sú národnou leteckou spoločnosťou Turecka so sídlom v Istanbule. Riadi sieť liniek do 120 medzinárodných a 38 domácich (tureckých) miest. Jej letka má dokopy 159 lietadiel. Hlavné letisko spoločnosti je Medzinárodné letisko Istanbul-Atatürk (IST), ďalšie sú Medzinárodné letisko Ankara-Esenboga (ESB), Medzinárodné letisko Sabihy Gökçenovej (SAW) a Medzinárodné letisko Izmir-Adnan Menderes (ADB). V rokoch 2006 a 2007 spoločnosť prepravila 17 a 19,7 milióna pasažierov s celkovým ziskom 2,3 a 3 bilióny amerických dolárov. Aerolínie zamestnávali ku 1. aprílu roku 2008 približne 12 000 zamestnancov. THY je oficiálny člen aliancie Star Alliance.

Turecké aerolínie, známe ako Turkish Airlines, sú jednou z popredných leteckých spoločností v Európe a svete. S rovnomenným sídlom v Istanbule, Turkish Airlines ponúka širokú sieť destinácií a spojení, ktoré zahŕňajú viac ako 300 miest vo viac ako 120 krajinách. V tomto článku sa pozrieme na históriu, flotilu, služby a renomé Turkish Airlines.

História spoločnosti Turkish Airlines

Turkish Airlines bola založená v roku 1933 a od svojho vzniku sa stala jednou z najuznávanejších a najrýchlejšie rastúcich leteckých spoločností na svete. Počas svojich viac ako 85 rokov existencie sa spoločnosť stala globálnym lídrom v letectve a získala mnoho ocenení za svoje služby.

Flotila Turkish Airlines

Turkish Airlines disponuje jednou z najmladších a najmodernejších flotíl letových vozidiel na svete. Súčasne využíva širokú škálu letových vozidiel rôznych typov vrátane:

 • Airbus A320
 • Airbus A330
 • Airbus A340
 • Airbus A350
 • Boeing 737
 • Boeing 777
 • Boeing 787

Tieto letové vozidlá sú vybavené najmodernejšími technológiami a poskytujú cestujúcim vysoký komfort a bezpečnosť počas letu.

Služby Turkish Airlines

Turkish Airlines sa zaviazala poskytovať vynikajúce služby svojim cestujúcim. K dispozícii sú široké možnosti pre cestujúcich v rámci svojich tried a služieb vrátane:

 1. Economy Class: Economy Class je základnou triedou, ktorá ponúka pohodlné sedadlá, občerstvenie a rozsiahly výber zábavy na palube.

 2. Business Class: Business Class je určená pre cestujúcich, ktorí si želajú vyššiu úroveň komfortu a služieb. Ponúka širšie sedadlá, vyššiu úroveň stravovania, prístup k posádke a pohodlie počas letu.

 3. First Class: First Class je najvyššou triedou a poskytuje najvyšší štandard luxusu a komfortu. Cestujúci môžu očakávať súkromie, exkluzívne služby a vyššiu úroveň pohodlia a stravovania.

WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti Turkish Airlines