Turkish Airlines, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation

Meškalo Vám lietadlo alebo Vám zrušili let s leteckou spoločnosťou TURKISH AIRLINES? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie alebo zrušenie letu nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

TURKISH AIRLINES

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť TURKISH AIRLINES

Turkish Airlines, Inc. (Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı) sú národnou leteckou spoločnosťou Turecka so sídlom v Istanbule. Riadi sieť liniek do 120 medzinárodných a 38 domácich (tureckých) miest. Jej letka má dokopy 159 lietadiel. Hlavné letisko spoločnosti je Medzinárodné letisko Istanbul-Atatürk (IST), ďalšie sú Medzinárodné letisko Ankara-Esenboga (ESB), Medzinárodné letisko Sabihy Gökçenovej (SAW) a Medzinárodné letisko Izmir-Adnan Menderes (ADB). V rokoch 2006 a 2007 spoločnosť prepravila 17 a 19,7 milióna pasažierov s celkovým ziskom 2,3 a 3 bilióny amerických dolárov. Aerolínie zamestnávali ku 1. aprílu roku 2008 približne 12 000 zamestnancov. THY je oficiálny člen aliancie Star Alliance.