Smartwings – Meškanie letu, Zrušený let, Odškodné, Kompenzácia

Smartwings - Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred? Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti? Podľa dostupných štatistík 86% cestujúcich o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Smartwings - meškanie letu - zrušený let - odškodné

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:


Vzdialenosti a výška kompenzácie:


  1. Do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .
Letecká spoločnosť SMARTWINGS


Smartwings (predtým Travel Service Slovensko s. r. o.) je slovenská charterová letecká spoločnosť so sídlom v Bratislave. Hlavnú základňu má na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave. Spoločnosť vznikla v roku 2010 ako dcérska spoločnosť českej charterovej leteckej spoločnosti Travel Service. V roku 2018 došlo k zmene obchodného názvu Travel Service na Smartwings, čím sa spoločnosť Travel Service Slovensko stala dcérskou spoločnosťou Smartwings. V roku 2019 došlo k zmene obchodného názvu aj na Slovensku.


Smartwings je česká letecká spoločnosť so sídlom v Prahe, ktorá ponúka širokú škálu letov do mnohých destinácií po celom svete. Spoločnosť bola založená v roku 1997 a odvtedy sa stala jednou z najvýznamnejších leteckých spoločností v Českej republike. Ak hľadáte lacné lety na vašu nasledujúcu dovolenku, môže Smartwings byť tou správnou voľbou.


Letecká flotila

Letecká spoločnosť disponuje modernou flotilou letových vozidiel. V súčasnosti má spoločnosť v prevádzke nasledujúce typy letových vozidiel:


  1. Boeing 737
  2. Boeing 737 MAX
  3. Airbus A320


Boeing 737 je najčastejšie používaným typom letového vozidla v spoločnosti Smartwings. Tento typ letového vozidla umožňuje cestujúcim pohodlnú a bezpečnú prepravu na rôznych destináciách po celom svete.


Letecká spoločnosť prevádzkuje pravidelné lety do mnohých európskych destinácií vrátane významných letísk ako Londýn, Paríž, Madrid alebo Frankfurt. Spoločnosť taktiež ponúka lety do Afriky, Ázie a Stredného východu, vrátane destinácií ako Káhira, Dubaj alebo Phuket. Chartrové lety Smartwings sú často ponúkané pre zájazdy a dovolenky a spoločnosť je známa svojimi zájazdmi na letiská v Bulharsku, Chorvátsku, Grécku, Španielsku, Turecku a Egypte.


Ak chcete nájsť najlepšie ponuky letov od Smartwings, môžete využiť niektorú z online cestovných kancelárií, ktoré spolupracujú so Smartwings. Vyberte si vašu destináciu, dátum cesty a počet cestujúcich a nájdite najlacnejšie lety na trhu. Letecká spoločnosť má tiež svoju vlastnú webovú stránku, na ktorej môžete rezervovať lety priamo.


Smartwings ponúka nielen lety, ale aj ďalšie služby ako ubytovanie a transfery. Ak chcete ušetriť čas a peniaze, môžete využiť ponuky Smartwings na balíčky zájazdov, ktoré zahŕňajú lety, ubytovanie a transfery. Tieto balíčky sú často lacnejšie ako keby ste si tieto služby objednali samostatne.


Pri výbere letov je dôležité vedieť, že spoločnosť ponúka rôzne tarify leteniek. Niekedy je lacnejšie kúpiť letenku s nižšou triedou, ale s pridaním ďalších služieb môže byť cena letenky vyššia ako by bola za vyššiu triedu letenky. Ak si chcete byť istí, že platíte najlepšiu cenu, porovnajte rôzne tarify leteniek a ich pridružené služby.


WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti Smartwings


Máte pocit, že vám odškodné od leteckej spoločnosti Smartwings prináleží? Ozvite sa nám!


Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.


VYPLŇTE ONLINE ŽIADOSŤ UŽ ZA PÁR MINÚT KLIKNUTÍM TU.letecká spoločnosťSmartwingsmeškanie letukompenzáciaodškodnézrušený let