Meškanie letu alebo zrušený let s leteckou spoločnosťou ORANGE2FLY? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu, pre zrušenie letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba (podľa počtu hodín)

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

ORANGE2FLY

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť ORANGE2FLY

 

Grécka spoločnosť orange2fly, ktorá bola založená v septembri 2015 bývalými pracovníkmi firmy SkyGreece Airlines. Prvé dopravné lietadlo typu Airbus A320 získala spoločnosť v júli 2016 a svoju letovú činnosť začala 12. septembra 2016. Spoločnosť orange2fly, ktorá má základňu na medzinárodnom letisku v Aténach, vykonáva charterovú dopravu, lety ad hoc a prenajíma lietadlá iným prevádzkovateľom formou tzv. wet leasingu – to je slangové označenie lízingu typu ACMI, ktorý zahrnuje poskytnutie lietadla (A – aircraft), posádky (C – crew), údržby (M – maintenance) a poistenia (I – insurance). V súčasnosti prevádzkuje spoločnosť štyri lietadlá Airbus A320-232 –to po „dešifrovaní“ znamená, že ide o lietadlo základného typu A320, verzie -200 a posledné dvojčíslie (32) je kódové označenie motorov IAE-V2527, ktoré lietadlo poháňajú.