Orange2Fly - Meškanie letu, Zrušený let, Odškodné, Kompenzácia

Orange2fly - Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred? Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti? Podľa dostupných štatistík 86% cestujúcich o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Orange2Fly - meškanie letu - zrušený let - odškodné

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie.


Vzdialenosti a výška kompenzácie:


  1. Do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .Letecká spoločnosť ORANGE2FLY

 

Grécka spoločnosť orange2fly, ktorá bola založená v septembri 2015 bývalými pracovníkmi firmy SkyGreece Airlines. Prvé dopravné lietadlo typu Airbus A320 získala spoločnosť v júli 2016 a svoju letovú činnosť začala 12. septembra 2016. Spoločnosť orange2fly, ktorá má základňu na medzinárodnom letisku v Aténach, vykonáva charterovú dopravu, lety ad hoc a prenajíma lietadlá iným prevádzkovateľom formou tzv. wet leasingu – to je slangové označenie lízingu typu ACMI, ktorý zahrnuje poskytnutie lietadla (A – aircraft), posádky (C – crew), údržby (M – maintenance) a poistenia (I – insurance). V súčasnosti prevádzkuje spoločnosť štyri lietadlá Airbus A320-232 –to po „dešifrovaní“ znamená, že ide o lietadlo základného typu A320, verzie -200 a posledné dvojčíslie (32) je kódové označenie motorov IAE-V2527, ktoré lietadlo poháňajú.


Začiatkom roka 2020 spoločnosť Orange2fly ukončila všetky lety na medzinárodnom letisku Adem Jashari v Prištine, kde prevádzkovala štyri pravidelné linky do Nemecka a Švajčiarska a bola piatou najväčšou leteckou spoločnosťou v roku 2019.


Spoločnosti bola v októbri 2020 poskytnutá súdna ochrana pred veriteľmi. Od januára 2021 spoločnosť Orange2fly pozastavila všetky operácie s plánmi na reštrukturalizáciu. Vo februári 2021 grécka vláda odmietla poskytnúť pôžičku. V septembri 2021 spoločnosť vyhlásila bankrot a ukončila činnosť.


WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti Orange2fly


Máte pocit, že vám odškodné od leteckej spoločnosti Orange2fly prináleží? Ozvite sa nám!


Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.


VYPLŇTE ONLINE ŽIADOSŤ UŽ ZA PÁR MINÚT KLIKNUTÍM TU.Orange 2 FlyORANGE2FLYmeškanie letukompenzáciaOrange2flyodškodnézrušený let