Meškanie letu

Meškanie letu alebo zrušený let s leteckou spoločnosťou LAUDAMOTION? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Laudamotion

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu, pre zrušenie letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:


  1. Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba (podľa počtu hodín)


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .


 

Laudamotion je rakúska nízkonákladová letecká spoločnosť bývalého pretekára F1 Niki Lauda zaleožená v marci 2018. Ryanair však odkúpil značný podiel (ktorý bude až 75%) v tejto spoločnosti a vďaka tomu teraz prevádzkuje mnoho nových letov z Rakúska či Nemecka. Pre Ryanair to bol ideálny spôsom ako expandovať na nemecky hovoriaci trh a konkurovať tak napríklad spoločnosti Lufthansa. Laudamotion lieta lietadlami Airbus A320 a Airbus A321.Laudamotion patrí teda prakticky pod Ryanair a podmienky sú veľmi podobné ako má Ryanair. Stránka Laudamotion.com je presmerovaná na stránku Ryanairu, kde si viete vyhľadať a zakúpiť letenky. Ak hľadáte teda letenky Ryanair z letiska Viedeň, v skutočnosti poletíte so spoločnosťou Laudamotion, aj keď si letenky zakúpite na stránke Ryanairu.

Laudamotionletecká spoločnosťkompenzáciameškanie letuRyan Airletisko