Meškanie letu alebo zrušený let s leteckou spoločnosťou IRAQI AIRWAYS ? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Iraqi Airways

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu, pre zrušenie letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:


  1. Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba (podľa počtu hodín)


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .Letecká spoločnosť IRAQI AIRWAYS

 

Iraqi Airways Company – pôsobiaca ako Iraqi Airways, je národný letecký dopravca v Iráku. Sídlom tejto spoločnosti je medzinárodné letisko v Bagdádu. Jedná sa o jednu z najstarších aerolinií pôsobiacich na Blízkom východe. Iraqi Airways je členom arabského združenia leteckých dopravcov.


Iraqi Airwaysletecká spoločnosťzrušenie letumeškanie letu