Freebird Airlines - Meškanie letu, Zrušený let, Odškodné

Freebird Airlines - Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred? Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti? Podľa dostupných štatistík 86% cestujúcich o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Freebird Airlines - meškanie letu - zrušený let - odškodné

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:


Vzdialenosti a výška kompenzácie:


  1. Do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .


Letecká spoločnosť FREEBIRD AIRLINES

 

Freebird Airlines je turecká charterová letecká spoločnosť so sídlom v Istanbuli. Založená bola v roku 2000 a odvtedy sa stala dôležitým hráčom na trhu s letenkami v Turecku. Spoločnosť prevádzkuje lety pre rôzne cestovné kancelárie a turistické agentúry do rôznych destinácií v Európe, Ázii, Afrike a na Strednom východe. Medzi hlavné ciele patrí Antalya, Bodrum, Izmir, Konya, Kars, Trabzon a Van v Turecku a tiež letoviská ako Albufeira, Heraklion, Rhodos, Kreta, Sharm El Sheikh a Hurghada.


V súčasnosti prevádzkuje Freebird Airlines flotilu pozostávajúcu z 9 lietadiel, vrátane Airbus A320, Airbus A321 a Boeing 737-800. Spoločnosť sa snaží poskytnúť cestujúcim kvalitný a bezpečný letový zážitok za konkurencieschopné ceny.


WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti Freebird Airlines


Máte pocit, že vám odškodné od leteckej spoločnosti Freebird Airlines prináleží? Ozvite sa nám!


Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.


VYPLŇTE ONLINE ŽIADOSŤ UŽ ZA PÁR MINÚT KLIKNUTÍM TU.


freebird airlinesletecká spoločnosťkompenzáciameškanie letuodškodnézrušený let