Eurowings, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation, kompenzácia, odškodné

Meškanie letu alebo zrušený let s leteckou spoločnosťou EUROWINGS? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

EUROWINGS

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť EUROWINGS

Eurowings GmbH je nemecká nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Düsseldorfe. Je vlastnená skupinou Lufthansa. Základne má v mestách ako – Berlín-Tegel, Kolín/Bonn, Düsseldorf, Hamburg, Viedeň, Hannover, Salzburg, Mníchov a Stuttgart.

Obsluhuje najmä európske destinácie, no jej diaľkové linky vedú aj do Ázie a Severnej Ameriky. Spoločnosť bola založená 1. februára 1993 a jej prvý let sa konal presne o rok neskôr. Germanwings bola prvá európska nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe, ktorá začala okrem priamych letov ponúkať aj prípoje (prestupy). Spoločnosť bola do roku 2014 súčasťou skupiny Lufthansa Regional. V tom čase začala spoločnosť pracovať pod menom Germanwings. Na jar roku 2015 začala spoločnosť prevádzkovať diaľkové lety s Airbusom A330-200. V roku 2015 začalo aj postupné zlučovanie Germanwings zo spoločnosťou Eurowings.