Eurowings - Meškanie letu, Zrušený let, Odškodné, Kompenzácia

Eurowings - Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred? Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti? Podľa dostupných štatistík 86% cestujúcich o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Eurowings - meškanie letu - zrušený let - odškodné

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:


Vzdialenosti a výška kompenzácie:


  1. Do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .Letecká spoločnosť EUROWINGS


Eurowings GmbH je nemecká nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Düsseldorfe. Je vlastnená skupinou Lufthansa. Základne má v mestách ako – Berlín-Tegel, Kolín/Bonn, Düsseldorf, Hamburg, Viedeň, Hannover, Salzburg, Mníchov a Stuttgart.


Obsluhuje najmä európske destinácie, no jej diaľkové linky vedú aj do Ázie a Severnej Ameriky. Spoločnosť bola založená 1. februára 1993 a jej prvý let sa konal presne o rok neskôr. Germanwings bola prvá európska nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe, ktorá začala okrem priamych letov ponúkať aj prípoje (prestupy). Spoločnosť bola do roku 2014 súčasťou skupiny Lufthansa Regional. V tom čase začala spoločnosť pracovať pod menom Germanwings. Na jar roku 2015 začala spoločnosť prevádzkovať diaľkové lety s Airbusom A330-200. V roku 2015 začalo aj postupné zlučovanie Germanwings zo spoločnosťou Eurowings.


WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti Eurowings


Máte pocit, že vám odškodné od leteckej spoločnosti Eurowings prináleží? Ozvite sa nám!


Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.


VYPLŇTE ONLINE ŽIADOSŤ UŽ ZA PÁR MINÚT KLIKNUTÍM TU.


Eurowingsletecká spoločnosťkompenzáciameškanie letuzrušený letairlineodškodnédelayed flightcancel flight