Site icon Odškodné za zrušenie a meškanie letu. Kompenzácia s ClaimWin

Czech Airlines

Czech Airlines, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation

Czech Airlines, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation

Czech Airlines, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation

Meškanie letu alebo zrušený let s leteckou spoločnosťou CZECH AIRLINES? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

CZECH AIRLINES

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť CZECH AIRLINES – České aerolinie

České aerolinie, a.s. (skratka: ČSA; staršie: Československé aerolinie/Československé aerolínie; skratka: ČSA; ešte staršie: Československé státní aerolinie/Československé štátne aerolínie (uvádzané aj ako Československá státní aerolinie/Československá štátna aerolínia) sú český (predtým česko-slovenský) národný letecký dopravca, ktorý má svoju základňu na Letisku Václava Havla v Prahe. Ďalšiu základňu má na letisku v Karlových Varoch, Bratislave a Košiciach. Nadväzuje na tradíciu, identitu a pôvodne aj značku česko-slovenskej národnej leteckej spoločnosti Československé štátne aerolínie, po druhej svetovej vojne Československé aerolínie, ktoré boli v januári 1991 rozdelené delimitáciou majetku na českú spoločnosť Československé aerolinie a ku slovenskému podniku Slov-Air.

V roku 2018 prevádzkovali pravidelné a nepravidelné linky približne do 50 destinácií v Európe a Ázii. Spoločnosť v roku 2017 prepravila 2,67 miliónov cestujúcich, čo predstavuje 18% nárast oproti predchádzajúcemu roku. V roku 2015 u ČSA pracovalo približne 628 zamestnancov. Slúžia tiež ako dopravca nákladu. Od marca 2001 sú členom aliancie leteckých spoločností SkyTeam. Slogan ČSA znie „V oblakoch ako doma“. Majoritným vlastníkom spoločnosti je s necelými 98% spoločnosť Smartwings Group a so zvyšnými 2% Česká pojišťovna.

ČSA je piata najstaršia doteraz fungujúca letecká spoločnosť na svete. Staršie sú iba holandská KLM (1919), kolumbijská Avianca (1919), austrálsky Qantas (1920) a sovietsky, resp. ruský Aeroflot (1923).

Exit mobile version