Austrian Airlines, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation, kompenzácia, odškodné

Meškalo Vám lietadlo alebo Vám zrušili let s leteckou spoločnosťou Austrian Airlines? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie alebo zrušenie letu nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

AUSTRIAN AIRLINES

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines

Austrian Airlines AG, niekedy aj skrátene Austrian, je rakúsky národný letecký dopravca so sídlom vo Viedni a dcérska spoločnosť Lufthansa Group. Spoločnosť má hlavnú základňu na Letisku Viedeň-Schwechat. Austrian Airlines vznikli 30. septembra 1957, pričom prvý let uskutočnili 18. marca 1958, kedy lietadlo Vickers Viscount 779 letelo z Viedne cez Zürich do Londýna. Spoločnosť sa neskôr zlúčila s Air Austria a Austrian Airways.

Vnútroštátne lety začali Austrian Airlines prevádzkovať od 1. mája 1963. Od septembra 2003 sa v rámci zmeny spoločnosť nazýva Austrian. Austrian Airlines v súčasnosti lietajú do 130 pravidelných a sezónnych destinácií v Európe, Ázii, Afrike a Severnej Amerike.