Austrian Airlines - Meškanie letu, Zrušený let, Kompenzácia

Austrian Airlines - Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred? Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti? Podľa dostupných štatistík 86% cestujúcich o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Austrian Airlines - meškanie letu - zrušený let - odškodné - kompenzácia

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie.


Vzdialenosti a výška kompenzácie:


  1. Do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu.Letecká spoločnosť Austrian Airlines


Austrian Airlines AG, niekedy aj skrátene Austrian, je rakúsky národný letecký dopravca so sídlom vo Viedni a dcérska spoločnosť Lufthansa Group. Spoločnosť má hlavnú základňu na Letisku Viedeň-Schwechat. Austrian Airlines vznikli 30. septembra 1957, pričom prvý let uskutočnili 18. marca 1958, kedy lietadlo Vickers Viscount 779 letelo z Viedne cez Zürich do Londýna. Spoločnosť sa neskôr zlúčila s Air Austria a Austrian Airways.


Vnútroštátne lety začali Austrian Airlines prevádzkovať od 1. mája 1963. Od septembra 2003 sa v rámci zmeny spoločnosť nazýva Austrian. Austrian Airlines v súčasnosti lietajú do 130 pravidelných a sezónnych destinácií v Európe, Ázii, Afrike a Severnej Amerike.

Austrian Airlines je rakúska letecká spoločnosť so sídlom v hlavnom meste Viedeň. Od svojho založenia v roku 1957 sa stala jednou z najdôležitejších a najuznávanejších európskych leteckých spoločností.


Spoločnosť Austrian Airlines ponúka širokú škálu služieb a produktov, ktoré zahŕňajú lety do viac ako 130 destinácií vo vyše 50 krajinách sveta. Ich flotila pozostáva z viac ako 80 moderných lietadiel, vrátane najnovších modelov Boeing 777, Airbus A320 a A321, a Embraer E195. Spoločnosť je súčasťou aliancie Star Alliance, čo znamená, že zákazníci môžu využívať rôzne výhody, ako sú vzájomne uznávané programy častejšieho cestovania a prístup k rozsiahlej sieti letových spojení.


Austrian Airlines sa zameriava na poskytovanie kvalitných služieb a pohodlia svojim cestujúcim. Ich služby zahŕňajú rôzne triedy cestovania, od ekonomickej po business triedu, kde cestujúci majú k dispozícii široké sedadlá, jedlo a nápoje, zábavu na palube a ďalšie výhody.


Okrem toho Austrian Airlines ponúka aj mnoho doplnkových služieb a produktov, ako sú napríklad zásuvky na palube na dobíjanie zariadení, Wi-Fi, nákupné služby na palube, alebo aj možnosť objednať si špeciálne jedlo podľa svojich potrieb a preferencií. Taktiež je možné získať si prístup do VIP salónov na letisku, kde si cestujúci môžu oddýchnuť, pokochať sa občerstvením a využiť ďalšie pohodlné služby.


Austrian Airlines sa zaviazala k ochrane životného prostredia a preto sa snaží minimalizovať svoj ekologický odtlačok. Spoločnosť vyvíja úsilie v oblasti znižovania emisií CO2 a investuje do ekologických technológií. V súčasnosti ponúka Austrian Airlines napríklad aj možnosť kúpiť si ekologické palivo, ktoré prispieva k zníženiu emisií.


Austrian Airlines je známa aj svojou kvalitnou službou zákazníkom a tímom profesionálnych a priateľských zamestnancov.

 

WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti Austrian AirlinesMáte pocit, že vám odškodné od leteckej spoločnosti Austrian Airlines prináleží? Ozvite sa nám!


Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.


VYPLŇTE ONLINE ŽIADOSŤ UŽ ZA PÁR MINÚT KLIKNUTÍM TU.


letecká spoločnosťaustrian airlineskompenzáciameškanie letuodškodnézrušený let