Air Cairo - Meškanie letu, Zrušený let, Odškodné, Kompenzácia

Air Cairo - Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred? Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti? Podľa dostupných štatistík 86% cestujúcich o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Air Cairo - meškanie letu - zrušený let - odškodné - kompenzácia

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:


Vzdialenosti a výška kompenzácie:


  1. Do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. N ad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .Letecká spoločnosť AIR CAIRO


Letecká spoločnosť Air Cairo bola založená v roku 2003. Cieľom vzniku leteckej spoločnosti bolo prevádzkovať charterové lety medzi Egyptom, Európou a oblasťou zálivu. Ako jedna z mála spoločností v Egypte je hrdým držiteľom certifikátu prevádzkovej bezpečnosti IOSA vydávaným IATA. 


V roku 2013 sa spoločnosť Air Cairo transformovala na nízko nákladového dopravcu, z ktorého sa postupom času vyprofilovala na klasického dopravcu. Spoločnosť už teraz okrem iného prevádzkuje lety z Egypta do Českej republiky, Nemecka, Dánska, Nórska, Gruzínska, Srbska a plánuje ďalšie rozšírenie spojov medzi Európou a letoviskami pri Červenom mori. Dňa 4. 6. 2016 začala prevádzkovať linku na trase Hurghada – Bratislava.


WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti Air Cairo


Máte pocit, že vám odškodné od leteckej spoločnosti Air Cairo prináleží? Ozvite sa nám!


Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.


VYPLŇTE ONLINE ŽIADOSŤ UŽ ZA PÁR MINÚT KLIKNUTÍM TU.


letecká spoločnosťAir Cairokompenzáciameškanie letuodškodnézrušený letairlinedelayed flightcancel flight