Za meškanie letu môžete získať odškodné až do výšky 600 €!

Meškanie nikdy nie je príjemné. Najmä ak sa jedná o odlet alebo prílet lietadla. To vie urobiť škrt cez plány a prípadne aj výrazne skomplikovať dovolenku. Žiaľ, každému, kto pravidelne cestuje, sa podobná situácia už prihodila.

Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

 

Kedy máte nárok na odškodné za meškanie letu?

Právny rámec finančnej kompenzácie sa volá Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, ktorým sa ustanovujú spoločné pravidlá systému úhrad a pomoci cestujúcim. Nebojte sa, nejdeme vás nudiť paragrafmi a zákonmi.

V jednoduchosti ide o to, že ak sú splnené isté podmienky, máte nepopierateľné právo na finančnú náhradu za meškanie letu. Ktoré to sú?

  1. Samotné meškanie nesmie byť zapríčinené vonkajšími okolnosťami, ktoré letecká spoločnosť nemôže ovplyvniť – nepriaznivé počasie, živelná pohroma, štrajk zamestnancov, zlá politická situácia
  2. Predmetný let pristane v destinácií o viac ako tri hodiny neskôr, než je pôvodne plánovaný čas príletu
  3. Prevádzkujúca letecká spoločnosť je registrovaná v členskom štáte EÚ (vrátane Islandu, Nórska a Švajčiarska), prípadne odlieta z letiska v takejto krajine

Ak sa všetky tri podmienky vzťahujú aj na váš meškajúci let, máte nárok na odškodné. A s pomocou našich ostrieľaných odborníkov ho aj získate.

 

 

Aké odškodné vám pripadá?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu. Rozlišujeme tri úrovne:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250 €
  • Vzdialenosť do 3 500 kilometrov – odškodné 400 €
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 600 € 

VZDIALENOSŤ Meškanie letu menej ako 2h Meškanie letu od 2h do 3h Meškanie letu od 3h do 4h Meškanie letu viac ako 4h alebo let nebol vôbec uskutočnený
Menej ako 1500 km 0€ 0€ 250€ 250€
Meškanie letu Od 1500 do 3500 km 0€ 0€ 400€ 400€
Viac ako 3500 km 0€ 0€ 300€ 600€

 

Poďme si ale uviesť konkrétny príklad.

„Janka mala kúpenú letenku z Viedne do Paríža. Pôvodný odlet o 15:20 bol však kvôli technickým problémom posunutý na 18:00, čiže o takmer tri hodiny neskôr. Momentálne Janka ešte nemá nárok na odškodné.

Neskorší odlet však ovplyvnil aj príchod do Paríža, ktorý sa z pôvodných 17:20 posunul na 20:30. To znamená, že meškanie v cieľovej destinácií sú tri hodiny a desať minút. Tu už nárok na finančnú kompenzáciu vzniká.

Keďže ide o let kratší než 1 500 kilometrov, Janka mala nárok na 250 €. A s našou spoločnosťou ich aj získala.„

 

Máte pocit, že vám odškodné prináleží?   Ozvite sa nám!

Ak máte pocit, že máte právo na odškodné za meškanie letu, neváhajte a ozvite sa nám.

Bezplatne vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti za vás budeme bojovať. Preberieme celú administratívnu ťarchu a komunikáciu s leteckou spoločnosťouna záver vám peniaze pošleme priamo na účet.

Odošlite nám už dnes Vašu žiadosť. Je to jednoduchšie, než by ste čakali.

Ozvite sa nám

Radi Vám pomôžeme, pokojne sa na nás obráťte.

Spokojnosť klientov
Sending
User Review
5 (11 votes)

O nás

Našim klientom sa snažíme pomáhať v oblasti  kompenzácie resp. získania nárokovateľného odškodného v leteckej preprave. Zameriavame sa najmä na zrušenie a meškanie letu. Vďaka skúsenému tímu odborníkov vieme výrazne prispieť k získaniu odškodného, na ktoré má klient nárok. Preto neváhajte a vyplňte jednoduchú online žiadosť, radi Vám pomôžeme s Vašim prípadom. A hlavne: Nevyhráme = Neplatíte.

Flag_of_Europe  O Vaše osobné údaje je u nás postarané v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane údajov.

Získajte transparentný prehľad o skúsenostiach našich klientov na FACEBOOK a GOOGLE MAPY

created by Group of Heroes

www.meskanieletu.sk

www.claimwin.sk

www.stratabatoziny.sk

www.zrusenieletu.sk

Cenník služieb          Meškanie letu          Zrušenie letu          Zamietnutie lnástupu           Presmerovanie letu

O nás pre Vás

Zaoberáme sa kompenzáciami v leteckej preprave. Vďaka dlhoročným skúsenostiam, môžeme pomáhať s Kompenzáciami našim klientom. Preto neváhajte a vyplňte jednoduchú žiadosť: pokiaľ nevybavíme kompenzáciu, neplatíte žiadne poplatky.

copyright 2018 MeskanieLetu.sk

Napíšte nám

Aj cez sociálne siete

Facebook          Google Plus