Wizz Air - Meškanie letu, Zrušený let, Odškodné, Kompenzácia

Wizz Air - Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred? Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti? Podľa dostupných štatistík 86% cestujúcich o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Wizz Air - meškanie letu - zrušený let - odškodné

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:


Vzdialenosti a výška kompenzácie:


  1. Do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .Letecká spoločnosť WIZZ AIR


Prvý let sa uskutočnil 19.mája 2004 z Katovíc. V súčasnosti má spoločnosť Wizz Air v ponuke viac ako 600 trás a jej lety štartujú z 25 základní v regióne: Viedeň v Rakúsku; Tuzla v Bosne a Hercegovine; Sofia a Varna v Bulharsku; Kutaisi v Gruzínsku; Budapešť a Debrecín v Maďarsku; Riga v Lotyšsku; Vilnius v Litve; Skopje v Severné Macedónsku; Kišiňov v Moldavsku; Katovice, Varšava, Gdansk, Poznaň a Vroclav v Poľsku; Bukurešť, Kluž, Craiova, Jasy, Sibiu a Temešvár v Rumunsku; Belehrad v Srbsku; Londýn – Luton v Spojenom kráľovstve; Kyjev na Ukrajine.


Po desiatich rokoch úspešného rastu sa spoločnosť stala najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v strednej a východnej Európe. Spoločnosť Wizz Air uviedla 25. februára 2015 svoju prvú verejnú ponuku akcií a začala obchodovať na londýnskej burze cenných papierov. Spoločnosť je v súčasnosti kótovaná na londýnskej burze cenných papierov pod označením WIZZ a zamestnáva vyše 3000 ľudí.

Wizz Air je jednou z popredných leteckých spoločností v strednej a východnej Európe, ktorá sa zameriava na poskytovanie nízkonákladových letových služieb. So svojím sídlom v Budapešti v Maďarsku, Wizz Air poskytuje širokú sieť destinácií pre cestujúcich z rôznych krajín. V tomto článku sa pozrieme na históriu, flotilu, služby a cestovanie s Wizz Air.


História spoločnosti Wizz Air


Wizz Air bola založená v roku 2003 a od svojho vzniku sa stala jednou z najrýchlejšie rastúcich leteckých spoločností v strednej a východnej Európe. Spoločnosť vznikla s cieľom poskytovať cenovo dostupné lety pre cestujúcich, a to najmä na trhoch, kde existovala obmedzená letecká konkurencia. V súčasnosti Wizz Air prevádzkuje lety do viac ako 150 destinácií vo viac ako 40 krajinách.


Flotila Wizz Air


Wizz Air disponuje modernou flotilou letových vozidiel, ktoré pozostávajú z najnovších modelov Airbusu. Spoločnosť pravidelne investuje do obnovy svojej flotily s cieľom zabezpečiť bezpečnosť, efektívnosť a pohodlie pre svojich cestujúcich. V súčasnosti využíva Wizz Air nasledujúce typy letových vozidiel:


  1. Airbus A320
  2. Airbus A321
  3. Airbus A320 neo
  4. Airbus A321 neo


Tieto moderné letové vozidlá sú ekologicky efektívne a poskytujú vysoký štandard bezpečnosti a komfortu pre cestujúcich.


WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti WIZZAIR


Máte pocit, že vám odškodné od leteckej spoločnosti Wizz Air prináleží? Ozvite sa nám!


Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.


VYPLŇTE ONLINE ŽIADOSŤ UŽ ZA PÁR MINÚT KLIKNUTÍM TU.
Wizz Airletecká spoločnosťkompenzáciameškanie letuodškodnézrušený letwizz