wizz air, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation, kompenzácia, odškodné

Meškanie letu alebo zrušený let s leteckou spoločnosťou WIZZ AIR? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

WIZZ AIR

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť WIZZ AIR

Prvý let sa uskutočnil 19.mája 2004 z Katovíc. V súčasnosti má spoločnosť Wizz Air v ponuke viac ako 600 trás a jej lety štartujú z 25 základní v regióne: Viedeň v Rakúsku; Tuzla v Bosne a Hercegovine; Sofia a Varna v Bulharsku; Kutaisi v Gruzínsku; Budapešť a Debrecín v Maďarsku; Riga v Lotyšsku; Vilnius v Litve; Skopje v Severné Macedónsku; Kišiňov v Moldavsku; Katovice, Varšava, Gdansk, Poznaň a Vroclav v Poľsku; Bukurešť, Kluž, Craiova, Jasy, Sibiu a Temešvár v Rumunsku; Belehrad v Srbsku; Londýn – Luton v Spojenom kráľovstve; Kyjev na Ukrajine.

Po desiatich rokoch úspešného rastu sa spoločnosť stala najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v strednej a východnej Európe. Spoločnosť Wizz Air uviedla 25. februára 2015 svoju prvú verejnú ponuku akcií a začala obchodovať na londýnskej burze cenných papierov. Spoločnosť je v súčasnosti kótovaná na londýnskej burze cenných papierov pod označením WIZZ a zamestnáva vyše 3000 ľudí.