wizz air, letecká spoločnosť, meškanie letu, zrušenie letu, flight delayed, flight cancelled, zruseny let, claimwin, compensation, kompenzácia, odškodné

WIZZ AIRMeškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred?

Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti?

Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

WIZZ AIR

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť WIZZ AIR

Prvý let sa uskutočnil 19.mája 2004 z Katovíc. V súčasnosti má spoločnosť Wizz Air v ponuke viac ako 600 trás a jej lety štartujú z 25 základní v regióne: Viedeň v Rakúsku; Tuzla v Bosne a Hercegovine; Sofia a Varna v Bulharsku; Kutaisi v Gruzínsku; Budapešť a Debrecín v Maďarsku; Riga v Lotyšsku; Vilnius v Litve; Skopje v Severné Macedónsku; Kišiňov v Moldavsku; Katovice, Varšava, Gdansk, Poznaň a Vroclav v Poľsku; Bukurešť, Kluž, Craiova, Jasy, Sibiu a Temešvár v Rumunsku; Belehrad v Srbsku; Londýn – Luton v Spojenom kráľovstve; Kyjev na Ukrajine.

Po desiatich rokoch úspešného rastu sa spoločnosť stala najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v strednej a východnej Európe. Spoločnosť Wizz Air uviedla 25. februára 2015 svoju prvú verejnú ponuku akcií a začala obchodovať na londýnskej burze cenných papierov. Spoločnosť je v súčasnosti kótovaná na londýnskej burze cenných papierov pod označením WIZZ a zamestnáva vyše 3000 ľudí.

Wizz Air je jednou z popredných leteckých spoločností v strednej a východnej Európe, ktorá sa zameriava na poskytovanie nízkonákladových letových služieb. So svojím sídlom v Budapešti v Maďarsku, Wizz Air poskytuje širokú sieť destinácií pre cestujúcich z rôznych krajín. V tomto článku sa pozrieme na históriu, flotilu, služby a cestovanie s Wizz Air.

História spoločnosti Wizz Air

Wizz Air bola založená v roku 2003 a od svojho vzniku sa stala jednou z najrýchlejšie rastúcich leteckých spoločností v strednej a východnej Európe. Spoločnosť vznikla s cieľom poskytovať cenovo dostupné lety pre cestujúcich, a to najmä na trhoch, kde existovala obmedzená letecká konkurencia. V súčasnosti Wizz Air prevádzkuje lety do viac ako 150 destinácií vo viac ako 40 krajinách.

Flotila Wizz Air

Wizz Air disponuje modernou flotilou letových vozidiel, ktoré pozostávajú z najnovších modelov Airbusu. Spoločnosť pravidelne investuje do obnovy svojej flotily s cieľom zabezpečiť bezpečnosť, efektívnosť a pohodlie pre svojich cestujúcich. V súčasnosti využíva Wizz Air nasledujúce typy letových vozidiel:

  • Airbus A320
  • Airbus A321
  • Airbus A320neo
  • Airbus A321neo

Tieto moderné letové vozidlá sú ekologicky efektívne a poskytujú vysoký štandard bezpečnosti a komfortu pre cestujúcich.

WEBSTRÁNKA Leteckej spoločnosti WIZZAIR