Meškalo Vám lietadlo alebo Vám zrušili let s leteckou spoločnosťou RYANAIR? Pomôžeme Vám uplatniť si svoje práva na kompenzáciu.

Meškanie alebo zrušenie letu nikdy nie je príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte nárok na kompenzáciu? Mnoho ľudí o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv.

Aké odškodné môžem získať?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu, pre zrušenie letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  • Vzdialenosť od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba (podľa počtu hodín)

Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné  alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .

RYANAIR

LETECKÁ SPOLOČNOSŤ

Máte pocit, že vám odškodné prináleží? Ozvite sa nám!

Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.

Letecká spoločnosť RYANAIR

Ryanair je najväčšia letecká spoločnosť v Európe a takisto najväčšia letecká spoločnosť na svete v počte prepravených medzinárodných pasažierov. Za rok 2009 prepravila 65,3 milióna pasažierov, čo je 13% nárast oproti roku 2008[3], a plán na rok 2010 je až 73 miliónov pasažierov. Flotilu spoločnosti tvorí takmer 300 lietadiel typu Boeing 737-800, ktoré lietajú na približne tisíc linkách po Európe a zo 49 základní. Spoločnosť je známa svojou rapídnou expanziou, ktorú dosiahla vďaka deregularizácii leteckého priemyslu v Eúrope v roku 1992, a tiež svojim nízkonákladovým (low-cost) modelom predaja leteniek. Najväčším letiskom, kde Ryanair operuje, je londýnske letisko Stansted.

Ryanair je jednou z popredných nízkonákladových leteckých spoločností na svete. So sídlom v írskej Dublinu, Ryanair ponúka širokú sieť destinácií a poskytuje cenovo dostupné lety pre cestujúcich z rôznych krajín. V tomto článku sa pozrieme na históriu, flotilu, služby a cestovanie s Ryanair.

História spoločnosti Ryanair

Ryanair bola založená v roku 1984 a začala svoju činnosť ako malá regionálna letecká spoločnosť v Írsku. Odvtedy sa Ryanair rozrástla a stala sa jednou z najväčších leteckých spoločností v Európe. Spoločnosť je známa svojim agresívnym prístupom k nízkym nákladom a konkurencieschopným cenám leteniek.

Flotila Ryanair

Ryanair disponuje jednou z najmladších flotíl letových vozidiel na svete. Využíva moderné letové vozidlá typu Boeing 737-800 a Boeing 737 MAX 200. Tieto letové vozidlá sú ekonomicky efektívne a poskytujú vysokú spoľahlivosť a pohodlie pre cestujúcich. Ryanair pravidelne investuje do obnovy svojej flotily, aby zabezpečil najnovšie technológie a bezpečnostné štandardy.

Služby Ryanair

Ryanair sa zameriava na poskytovanie základných letových služieb za nízke ceny. Pri kúpe základnej letenky majú cestujúci prístup k miestu na palube, avšak za dodatočné služby a príplatky je možné si prispôsobiť svoj let podľa potrieb. Niektoré z hlavných služieb, ktoré Ryanair ponúka, sú:

  1. Príručná batožina: Ryanair umožňuje cestujúcim bezplatne prepravovať príručnú batožinu s obmedzenou veľkosťou a hmotnosťou.
  2. Stravovanie a nápoje: Na palube je možné zakúpiť jedlá, občerstvenie a nápoje za príplatok.
  3. Priradené sedadlá: Cestujúci majú možnosť si zakúpiť priradené sedadlo, aby si mohli vybrať svoje miesto na palube lietadla.
  4. Poistenie cestovného ruchu: Ryanair ponúka aj cestovné poistenie, ktoré zabezpečuje ochranu a istotu cestujúcich.

WER: Letecká spoločnosť RYANAIR