Ryanair - Meškanie letu, Zrušený let, Odškodné, Kompenzácia

Ryanair - Meškanie letu viac ako 3 hodiny alebo zrušený let bez upozornenia vopred? Meškanie letu alebo zrušený let, či už počas pracovnej cesty alebo dovolenky nie je vôbec príjemné. Vedeli ste však, že v určitých prípadoch máte pri meškaní letu nárok na kompenzáciu (odškodné) od leteckej spoločnosti? Podľa dostupných štatistík 86% cestujúcich o tomto nemá ani potuchy a ukracuje sa tak o zaslúženú finančnú náhradu. To je však minulosťou. My vám pomôžeme domôcť sa svojich práv. Sme tu pre Vás.

Ryan Air - meškanie letu - zrušený let - odškodné

Aké odškodné môžem získať?


Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu v prípade zrušenia letu bez informovania vopred min. 14 dní alebo meškania letu viac ako 3 hodiny po prílete v mieste príletu. Pokiaľ daný let spĺňa atribúty podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, rozlišujeme tri úrovne možnej kompenzácie:


Vzdialenosti a výška kompenzácie:


  1. Do 1 500 kilometrov – odškodné 250,- € / osoba
  2. Od 1 500 do 3 500 kilometrov – odškodné 400,- € / osoba
  3. Nad 3 500 kilometrov – odškodné 300,- € alebo 600,- € / osoba


Viac informácií ohľadom posúdenia nárokovateľnosti si prečítajte na naších stránkach v článkoch Kedy mám nárok na odškodné alebo  Kedy mi nevzniká nárok na kompenzáciu .
Letecká spoločnosť RYANAIR


Ryanair je najväčšia letecká spoločnosť v Európe a takisto najväčšia letecká spoločnosť na svete v počte prepravených medzinárodných pasažierov. Za rok 2009 prepravila 65,3 milióna pasažierov, čo je 13% nárast oproti roku 2008[3], a plán na rok 2010 je až 73 miliónov pasažierov. Flotilu spoločnosti tvorí takmer 300 lietadiel typu Boeing 737-800, ktoré lietajú na približne tisíc linkách po Európe a zo 49 základní. Spoločnosť je známa svojou rapídnou expanziou, ktorú dosiahla vďaka deregularizácii leteckého priemyslu v Eúrope v roku 1992, a tiež svojim nízkonákladovým (low-cost) modelom predaja leteniek. Najväčším letiskom, kde Ryanair operuje, je londýnske letisko Stansted.


Ryanair je jednou z popredných nízkonákladových leteckých spoločností na svete. So sídlom v írskej Dublinu, Ryanair ponúka širokú sieť destinácií a poskytuje cenovo dostupné lety pre cestujúcich z rôznych krajín. V tomto článku sa pozrieme na históriu, flotilu, služby a cestovanie s Ryanair.


História spoločnosti Ryanair


Ryanair bola založená v roku 1984 a začala svoju činnosť ako malá regionálna letecká spoločnosť v Írsku. Odvtedy sa Ryanair rozrástla a stala sa jednou z najväčších leteckých spoločností v Európe. Spoločnosť je známa svojim agresívnym prístupom k nízkym nákladom a konkurencieschopným cenám leteniek.


Flotila Ryanair


Ryanair disponuje jednou z najmladších flotíl letových vozidiel na svete. Využíva moderné letové vozidlá typu Boeing 737-800 a Boeing 737 MAX 200. Tieto letové vozidlá sú ekonomicky efektívne a poskytujú vysokú spoľahlivosť a pohodlie pre cestujúcich. Ryanair pravidelne investuje do obnovy svojej flotily, aby zabezpečil najnovšie technológie a bezpečnostné štandardy.


Služby Ryanair


Ryanair sa zameriava na poskytovanie základných letových služieb za nízke ceny. Pri kúpe základnej letenky majú cestujúci prístup k miestu na palube, avšak za dodatočné služby a príplatky je možné si prispôsobiť svoj let podľa potrieb. Niektoré z hlavných služieb, ktoré Ryanair ponúka, sú:


  1. Príručná batožina: Ryanair umožňuje cestujúcim bezplatne prepravovať príručnú batožinu s obmedzenou veľkosťou a hmotnosťou.
  2. Stravovanie a nápoje: Na palube je možné zakúpiť jedlá, občerstvenie a nápoje za príplatok.
  3. Priradené sedadlá: Cestujúci majú možnosť si zakúpiť priradené sedadlo, aby si mohli vybrať svoje miesto na palube lietadla.
  4. Poistenie cestovného ruchu: Ryanair ponúka aj cestovné poistenie, ktoré zabezpečuje ochranu a istotu cestujúcich.


WEB: Letecká spoločnosť RYANAIR


Máte pocit, že vám odškodné od leteckej spoločnosti Ryanair prináleží? Ozvite sa nám!


Váhate, či spĺňate nárok na odškodné za meškanie letu alebo zrušený let? Neváhajte a ozvite sa nám. Bezplatne Vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti, Vám veľmi radi pomôžeme s jeho uplatnením.


VYPLŇTE ONLINE ŽIADOSŤ UŽ ZA PÁR MINÚT KLIKNUTÍM TU.


Ryanairletecká spoločnosťEUkompenzáciameškanie letuzrušený letodškodné