Odopreli vám nástup na palubu lietadla?

Možno máte nárok na 600 € odškodné!

Spokojnosť klientov
Sending
User Review
5 (10 votes)

Odopretie nástupu na let patrí medzi naozaj nepríjemné prekvapenia. Dnes už, žiaľbohu, ide o pomerne častý trend. Letecké spoločnosti tak robia buď z dôvodu preplnenej paluby (predalo sa viac lístkov, než je miest v lietadle), prípadne kvôli spojeniu dvoch a viacerých letov do jedného. V takom prípade vám aerolinka je povinná zabezpečiť náhradný let do cieľovej destinácie. Ten však môže meškať.

Ak sa vám niečo podobné prihodilo tak vedzte, že pravdepodobne máte nárok na odškodné. Mnoho cestujúcich o tomto však netuší a letecké spoločnosti tak nemusia nič platiť. My však vieme, kedy máte na kompenzáciu nárok.

A s našimi dlhoročnými skúsenosťami radi pomôžeme aj vám.

Kedy máte nárok na odškodné za odopretie nástupu?

Právny rámec finančnej kompenzácie sa volá Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady č. 261/2004, ktorým sa ustanovujú spoločné pravidlá systému úhrad a pomoci cestujúcim. Túto smernicu ovládame odzadu aj odpredu a stojíme na vašej strane.

V jednoduchosti ide o to, že ak sú splnené isté podmienky, máte nepopierateľné právo na finančnú náhradu za odopretie nástupu na palubu lietadla. Ktoré to sú?

  1. Samotné odopretie vstupu musí byť z dôvodu nedostatku miesta na palube, nesmie ísť o zvláštne okolnosti mimo kompetencii leteckej spoločnosti – rozhodnutie bezpečnostných zložiek/bezpečnostné riziko, nevhodné chovanie cestujúceho, neskorý príchod, nevyhovujúci zdravotný stav pasažiera a podobne.
  2. Poskytnutý náhradný let pristane v cieľovej destinácií viac ako tri hodiny neskôr (prípadne vôbec nebude poskytnutý), než je pôvodne plánovaný čas príletu.
  3. Prevádzkujúca letecká spoločnosť je registrovaná v členskom štáte EÚ (vrátane Islandu, Nórska a Švajčiarska), prípadne odlieta z letiska v takejto krajine.
  4. Cestujúci neprijal žiadnu kompenzáciu za dobrovoľné opustenie lietadla/nenastúpenie na palubu.

Ak sa všetky podmienky vzťahujú aj na vaše odopretie nástupu na palubu, máte nárok na odškodné. Náš profesionálny tím vám ho pomôže získať.

Extra tip: ak vám letecká spoločnosť odoprie vstup proti vašej vôli, máte nárok na poskytnutie občerstvenia, dvoch telefonátov zdarma a v prípade nutného prenocovania aj na ubytovanie v hoteli a prepravy medzi ním a letiskom.  

Aké odškodné vám pripadá?

Výška finančnej kompenzácie sa odvíja od vzdialenosti medzi miestom odletu a príletu. Rozlišujeme tri úrovne:

  • Vzdialenosť do 1 500 kilometrov – odškodné 250 €
  • Vzdialenosť do 3 500 kilometrov – odškodné 400 €
  • Vzdialenosť nad 3 500 kilometrov – odškodné 600 €

Vysvetlime si princíp na konkrétnom príklade:

„Martinovi bol odopretý vstup na palubu lietadla. Stalo sa tak kvôli tomu, že jeho let z Budapešti do Istanbulu bol z technických príčin spojený s ďalším a tým sa predčasne naplnili kapacity. Letecká spoločnosť mu ponúkla okamžitú finančnú kompenzáciu, no on ju odmietol. Zabezpečila mu tak náhradný let.

Pôvodne mal odlietať o 09:00 a priletieť do Istanbulu o 11:00, náhradný spoj mal však odchod posunutý až na 13:30. Do svojej destinácie tak priletel krátko po pol štvrtej. Ide o viac než tri hodiny oproti pôvodnému plánovanému príletu, vznikol mu tak nárok na finančnú kompenzáciu.

Konkrétne vo výške 250 €, keďže z Budapešti do Istanbulu to je menej než 1 500 kilometrov.„

Máte pocit, že vám odškodné prináleží?   Ozvite sa nám!

Ak máte pocit, že máte právo na odškodné pri odopretí nástupu, neváhajte a ozvite sa nám.

Bezplatne vám nárok overíme a v prípade jeho platnosti za vás budeme bojovať. Preberieme celú administratívnu ťarchu a komunikáciu s leteckou spoločnosťouna záver vám peniaze pošlemepriamo na účet.

Odošlite nám už dnes Vašu žiadosť. Je to jednoduchšie, než by ste čakali.

Ozvite sa nám

Radi Vám pomôžeme, pokojne sa na nás obráťte.

O nás

Našim klientom sa snažíme pomáhať v oblasti  kompenzácie resp. získania nárokovateľného odškodného v leteckej preprave. Zameriavame sa najmä na zrušenie a meškanie letu. Vďaka skúsenému tímu odborníkov vieme výrazne prispieť k získaniu odškodného, na ktoré má klient nárok. Preto neváhajte a vyplňte jednoduchú online žiadosť, radi Vám pomôžeme s Vašim prípadom. A hlavne: Nevyhráme = Neplatíte.

Flag_of_Europe  O Vaše osobné údaje je u nás postarané v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane údajov.

Získajte transparentný prehľad o skúsenostiach našich klientov na FACEBOOK a GOOGLE MAPY

created by Group of Heroes

www.meskanieletu.sk

www.claimwin.sk

www.stratabatoziny.sk

www.zrusenieletu.sk

Cenník služieb          Meškanie letu          Zrušenie letu          Zamietnutie lnástupu           Presmerovanie letu

O nás pre Vás

Zaoberáme sa kompenzáciami v leteckej preprave. Vďaka dlhoročným skúsenostiam, môžeme pomáhať s Kompenzáciami našim klientom. Preto neváhajte a vyplňte jednoduchú žiadosť: pokiaľ nevybavíme kompenzáciu, neplatíte žiadne poplatky.

copyright 2018 MeskanieLetu.sk

Napíšte nám

Aj cez sociálne siete

Facebook          Google Plus